نحوه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی راهنمای ساده برای شروع یکتانت | آموزشگاه آپادانا تبریز


بازاریابی آنلاین، روش‌های زیادی دارد و می‌توان از هر کدام از آن‌ها، برای بازاریابی محصولات و خدمات استفاده کرد. یادگیری این مهارت، به شما کمک می‌کند تا بتوانید هدفمندتر هزینه کنید و همچنین در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند. هر کاری که بخواهیم آن را به درستی انجام دهیم، مراحلی دارد که باید ابتدا آن‌ها را بشناسیم و سپس به درستی و بدون نقص انجام دهیم. ابتدا باید تمامی مراحل آن را یاد بگیرید و بعد به صورت عملی اجرا کنید. البته آنقدرها هم که فکر می‌کنید پیچیده نیست و کار خاصی ندارد.

برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی به درآمد برسد، باید محصولات را به خوبی سئو کنید. در غیراین‌صورت در نتایج برتر جستجوی گوگل نمایش داده نمی‌شوید و محصولات خود را نمی‌توانید به مشتریان مختلف نشان دهید. در کنار سئو کردن محصولات نیز باید بتوانید ویژگی‌های محصولات را به درستی تعریف کنید تا کاربران بتوانند با خیال راحت با توجه به ویژگی‌های محصولات شما، خرید خود را انجام دهند. همان‌طور که می‌دانید، افزونه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را بر روی وب‌سایت خود نصب و فعالسازی کنید. ولی موضوع بسیار مهم و قابل توجه این است که افزونه‌های انتخابی و نصب شده بر روی سایت، باید معتبر باشند و امنیت لازم را برخوردار باشند.

تا 70% تخفیف همه دوره‌ها

نحوه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی راهنمای ساده برای شروع یکتانت | آموزشگاه آپادانا تبریز

فیلد سرچ را فراموش نکنید؛ کاربر باید بتواند چیزی را که می‌خواهد، از طریق جست‌وجو پیدا کند. برای درک تفاوت بک‌اند و فرانت‌اند هم دکمهٔ «ارسال دیدگاه» را در نظر بگیرید. ظاهر و محل آن با کدهای سمت کاربر مشخص می‌شود و در مقابل، بررسی صحت اطلاعات و ذخیرهٔ آن در سمت سرور است. اما تفاوت از جایی شروع می‌شود که امکان انجام هرکاری، بدون تأثیرگذاشتن روی سایت دیگر همسایه‌ها وجود دارد؛ چون فضاها کاملاً ایزوله هستند و بر دیگری هیچ تأثیری نمی‌گذارند.

از جمله بهترین سیستم مدیریت محتوا می توان به وردپرس اشاره نموده که علاوه بر سادگی قابلیت توسعه پذیری بالایی نیز دارد. درست مثل ساختن یک فروشگاه فیزیکی(کسب و کار سنتی)، ساخت وب سایت فروشگاهی هم مراحل خاص خودش رو داره که باید به ترتیب اونارو اجرا کنید. در طی مراحل ساخت فروشگاه آنلاین باید به این موضوع اهمیت بدین، چرا که در نتیجه نهایی کار شما تأثیر بسیار زیادی میزاره. به همین دلیل برای درک بهتر موضوع و تفهیم ساده‌تر ساخت سایت فروشگاهی، سعی می‌کنم به صورت همزمان که آموزشش رو توضیح میدم به ایجاد ارتباط با یک فروشگاه سنتی هم بپردازم.

تنظیمات حمل و نقل کالا در ووکامرس

حتی می‌توانید از طریق شرکت‌هایی مثل پست رسان قابلیت پرداخت محل را برای سایت خودتان داشته باشید. فروشگاه ساز پرتال همه این قابلیت‌ها را برای شما فراهم کرده است و به راحتی و با چند کلیک می‌توانید آن‌ها را روی سایت‌تان فعال کنید. شاید پاسخ دادن به این سؤال کمی سلیقه‌ای و به تجربه افراد ارتباط داشته باشه، اما آشنایی با خدمات مختلف هر کدوم از این دو گروه میتونه مسیر انتخاب بین یکی از این دو گزینه را روشن بکنه. تمامی گزینه‌هایی که در بالا نام بردیم در طراحی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس کاملا ضروری است و باید موجود باشند.

  • همچنین اگر شما با نحوه نصب و پیکربندی تنظیمات ووکامرس آشنایی ندارید، زیرا می توانید از طریق لینک زیر آموزش کامل ووکامرس را مشاهده کنید.
  • دنیای کدها از زبان‌های مختلفی تشکیل شده است؛ مثل PHP، ASP، پایتون، سی‌ شارپ و روبی.
  • سپس برای شروع، باید نام دامنۀ مناسبی برای سایتتان انتخاب کنید و پس از آن، یک میزبان متناسب با نیازهایتان مشخص کنید.
  • شما قادر هستید هر نوع محصول فیزیکی از مد و پوشاک گرفته تا لوازم دیجیتال و غیره را برای فروش قرار دهید.